• Česky
  • English
  • Русский

HOTEL
VYŽLOVKA
RESTAURACE

Jevanská 9, Vyžlovka

Cyklostezky

                    

Přes Voděradské Bučiny vedou v paralelně hned 4 stezky.

Červená cyklostezka je nejseverněji. Je hodně přímá, sčástí vede po silnici, vede podél několika vodních ploch, po hrázi Louňovického rybníka, podél rybníků Pařez, Jan, Švýcar, Vyžlovského a Jevanského rybníků. Možností ke koupání po cestě je víc než dost.

Z Mukařova se vydáte nejprve kousek po modré, cca 2 km, na silnici č. 333 odbočíte vlevo a po 200 mterech stočíte kola doprava na červenou značku. Bude vás čekat jihozápadní cíp Bučin a Černé Voděrady, z Mukařova je to asi 12 km.

Vyplatí se ještě asi 8 km zůstat na červené turistické značce a podívat se do Ondřejova a navštívit Astronomické muzeum, kamennou věž Pecný a pokochat se krásně upraveným parkem u hvězdárny s mnoha vzácnými dřevinami.

Modrá stezka  je asi nejkrásnější. Vytváří v lese neuvěřitelné serpentiny, což má pro milovníky zatáček ještě jednu velkou výhodu.

Pokud vyrazíte na horských kolech, nebudete mít co vytknout povrchu tamních širokých lesních cest. Po 12 kilometrech se modrá napojuje na červenou.

Koho přestanou modré serpentiny brzo bavit, může po šesti kilometrech odbočit na žlutou cyklostezku. Je přímější a kratší, má hodně kopečky vede k známým Černé Voděradam.

Poslední alternativou je již zmiňovaná zelená stezka. Ta sice Černé Voděrady míjí, napojuje se však za nimi na červenou vedoucí do Ondřejova.

 

Kdo by chtěl jet z Prahy: trasa převážně po pěšinách a prašných cestách vede ze Záběhlic, vyjedete ulicí Choceradská přes hráz a dále přes pole až k potoku Botič. Proti proudu pokračujete k Hostivařské přehradě a dále po červené a dále zelené turistické značce až na okraj Uhříněvsi. Tam se dáte vpravo a rovnoběžně s tratí dojedete do Benic a do Kolovrat. Odtud už je to jen několik set metrů podél Říčanského potoka k nádraží Říčany. Od železniční stanice v Říčanech začíná nádherný čtyřicetikilometrový okruh napříč Voděradskými bučinami.

 

  Cyklostezky, které jsou kolem: 1, 0023, 0024, 045, 400, 0085, 0086.

 

 

                                                               Cyklotoulky.cz - portál o cestování na kole