• Česky
  • English
  • Русский

HOTEL
VYŽLOVKA
RESTAURACE

Jevanská 9, Vyžlovka

Turistické krásy v okolí 

Zámek Kostelec nad Černými Lesy

Renesanční zámek, jádrem rozsáhlého zámeckého areálu je čtyřkřídlý dvoupatrový objekt uzavírající nádvoří. Krytá chodba spojuje zámek s goticko-renesanční kaplí sv. Vojtěcha. Směrem k městu je čtyřkřídlé předzámčí s věží a vstupní bránou. Do brány zdobené sgrafity s bosovaným portálem vede přes příkop kamenný most s barokními vázami. 

 

Rozhledna Vyžlovka Skalka

Nachází se v několika metrech od hotelu, nadmořská výška rozhledny je 435 metrů. Je volně přístupná, počet schodů je 105. Za dobré viditelnosti poskytuje rozhled na přilehlé okolí na vrchy Českého středohoří, Ralsko, Bezdězy, přes 100 kilometrů vzdálené Krkonoše, Královský Špičák, až k Orlickým horám, severně Neratovice s věží společnosti Spolana, dále pak Říp, Vlhošť, Ještěd, Sněžku. K rozhledně vede zelená TZ (cca 200m), kolem rozhledny vede také cyklotrasa č. 1 (Pražská trasa).

 

Hvězdárna Ondřejov

Na vrcholku Žalov stojí hvězdárna založena r. 1905 J. Fričem. Dnes je v hvězdárně observatoř a patří Astronomickému ústavu AVČR. V areálu hvězdárny je ve strarých secesních objektech Astronomické muzeum. V hvězdárně je umístěn jeden z největších dalekohledů v Evropě. Hvězdárnu obklopuje park se vzácnými dřevinami.

 

 

Památník Josefa Lady

Ve vesničce Hrusice se nachází památník známého českého malíře Josefa Lady (1887 - 1957). Expozice Vás zavede do kouzelného světa jeho obrázků. Vedle díla tohoto oblíbeného českého tvůrce zde nalezenete i díla jeho dcery Aleny (1925 - 1992). Památník je vybudován v bývalé letní vile rodiny Ladovy (c. p. 115), obklopené velkou zahradou. 
 

Řičany: kostel sv. Petra a Pavla

Barokní kostel se nachází v Říčanech a z původní gotické stavby se zachovaly přízemí boční věže. Původní gotický kostel byl vystavěn na počátku 18. století. Marie Pachmajerová do věže nechala zhotovit sochy svatého Petra a Pavla.  

 

Kouřim - Muzeum lidových staveb

Záchranný skanzen vznikl v r. 1972. Je to muzeum v přírodě, můžete zde vidět interiéry chalup a státku, domácí spracovaní mléčných výrobku a kovárny.

Kostel sv. Štěpána je dominantou kouřimského náměstí. Součástí kostela je unikátní kaple s nástěnnými malbami z počátku 15 století. Zvonice - renesanční stavba postavená v roce 1525. Její největší zajímavostí je způsob zavěšení zvonů - srdcem vzhůru - tento způsob najdete pouze v Kouřimi a Rovensku pod Troskami. Kaple P. Marie Pomocné byla postavena na památku pěti mnichů cisterciáků, upálených roku 1421 na tomto místě husity, je dílem nejprosnulejšího architekta středověkého baroka J. B. Santiniho. Městské opevnění v Kouřimi bylo v roce 1995 vyhlášeno Národní kulturní památkou. 

 

Kutná hora

Kutná Hora - město ve středních Čechách, které leží přibližně 70 km východně od Prahy. Královské horní město vzniklo ke konci 13. století u bohatých nalezišť stříbrných rud. Díky obrovskému množství architektonických památek a pro jejich zachovalost byla Kutná Hora v roce 1995 zapsána do Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

 

Praha

Historické jádro hlavího města Česka je zapsáno do Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Je třetím nejvíc navštěvovaným městem v Evropě.